Powiększający się guzek w piersi

Witam, od kilku miesięcy mam guza w piersi, biopsja cienkoigielkowa źle przeprowadzona, nie było ponownego badania (miałam mieć kontrolę za parę m-cy). Teraz guzek urósł znacząco, w drugiej piersi wyczuwam również guzka. Czy to rak? Czekam obecnie na zabieg, troche się boję wyniku. Mam 25 lat.

Witam serdecznie.

W Pani wieku rak piersi występuje rzadko, za to łagodne guzy piersi zdarzają się bardzo często. Istotny jest także obraz guzka w USG, który może sugerować czy jest on łagodny i złośliwy.

Nie znam niestety opisu USG u Pani, ale mogę zakładać, że skoro lekarz pozostawił guz do obserwacji kilka miesięcy temu, podejrzewał, że jest to zmiana łagodna.

Aktualnie - ponieważ guz rośnie, stanowi to wskazanie do usunięcia. Guzy - mimo tego, że łagodne mogą osiagać duże rozmiary, przez co powodują ucisk zdrowej tkanki piersi i dolegliwości bólowe, stąd też lepiej taki guz usunąć.

Proszę być dobrej myśli.

Pozdrawiam serdecznie