Przykurcz Dupuytrena i bolesne guzki

Witam. Mam przykurcz Dupuytrena na obu dłoniach, ale ruchomość dłoni nie zmusza mnie do operacji. Niestety na stopach mam wiele guzków, które są na pewno tym samym schorzeniem (po tatusiu). Jeden jest tak bolesny, że zaczynam mieć kłopoty z poruszaniem. Mieszkam w małym mieście, gdzie o operacji mogę tylko pomarzyć. Boję się jej panicznie. Czy mogę w jakiś sposób sobie ulżyć ćwiczeniami, zabiegami? Małgorzata (56 lat)

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję udać się do lekarza ortopedy lub lekarza rodzinnego. Po badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie.