Pulsoksymetria u 59-latki

witam,mam59 lat dzisiaj miałam badanie pulsoksymetrem hsr i moje wyniki odbiegają od normy ;puls77,wysycenie tlenem 99,19 ,st objetosci komora/aorta 14,39 , zastawka aorty 7,59 , indeks pulsacji 1,8 ,indeks k1/k2 komora/aorta 1,27 ,dynamika arterii 0,99.czy to cos poważnego?cz wskazany lekarz rodzinny czy od razu kardiolog?

Lek. Tomasz Budlewski

Na podstawie badania pulsoksymetrem można ocenić tylko tętno oraz wysycenie hemoglobiny tlenem. Oba powyższe parametry ma Pani w normie. Dla uspokojenia swoich wątpliwości proponuję udać się do lekarza rodzinnego. Jeszcze lepiej jeżeli miała Pani wykonywane jeszcze jakieś badania oprócz pulskosymetrii proszę pokazać wszystko lekarzowi rodzinnemu aby mógł ocenić ewentualne wskazania do dalszych konsultacji.