Pytanie dotyczące mechanicznego odciągania kataru u dziecka za pomocą odkurzacza

Witam, mam pytanie dot. mechanicznego odciągania kataru u dziecka za pomocą odkurzacza (słynny "Katarek") - czy takie wyciąganie kataru nie powoduje, że dziecko znów produkuje katar. Zastanawiam się czy to nie jedna z przyczyn, że moje dziecko ma nawracające katary uderzające na uszy, Posiew z nosa nic nie wykazał, a dziecko ma gęste często zielone katary. Z góry dziękuję za opinię.

Lek. Tomasz Budlewski

Nie raczej nie jeżeli nie jest stosowany ciągle. Proponuję udać się do lekarza otolaryngologa dziecięcego, po badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie.