Residua placentaria et necroticans po poronieniu

Witam! Jestem matką 3 letniego synka. Mam wielki problem 2008 r poroniłam i mam wynik histopatologiczny z którego nic nie rozumiem ( Deciuda suppurans et ovum) 2012 urodziłam syna a w 2014 znów poroniłam i tez tego wyniku nie rozumiem (Residua placentaria et necroticans). Tydzień temu znowu poroniłam wyniku na razie nie mam ale zastanawia mnie to ze przy tamtych poronieniach podali mi 50 ug/dl immunoglobuliny a przy ostatnim poronieniu podali mi 625ug immunoglobuliny.Dlaczego mi jej tyle podano.

Lek. Tomasz Budlewski

W 2008 r wynik histopatologii oznacza doczesną z fragmentami jaja płodowego wraz ze zmianami ropnymi, Drugie poronienie oznacza pozostałości łożyska i zmiany martwicze. Medycyna przez taki okres czasu poszła dużo do przodu więc prawdopodobne iż wytyczne się zmieniły. Sądzę, że konieczne jest rozszerzenie diagnostyki. Proszę koniecznie udać się do lekarza ginekologa.