Decidua partim necroticans et suppurans et placenta

witam.bardzo proszę o interpretacje wyniku hist-pat po wywołanym poronieniu.decidua partim necroticans et suppurans et placenta.w opisie-liczne kosmki łożyska o znacznie obrzękłym i bardzo skąpo unaczyniony podścielisku,z rozlanymi obszarami odkładania włóknika międzykosmkowego,miejscami z silie zaakcentowaym trofoblastem.wskazana kontrola poziomu hbg!materiał przebaday w całości-nie stwierdza sie tkanek płodu.mam 41 lat wcześniej kolejnourodziłam 2 zdrowych dzieci.czy kolejna ciąża jest możliwa

Lek. Tomasz Budlewski

Tak jest możliwa. wynik wskazuje na pozostałości doczesne i łożyska z cechami martwicy i zakażenia ropne go. proszę koniecznie skontrolować beta hcg