Ropny strup po szczepieniu 2-miesięcznego dziecka

Witam, chciałabym się poradzić. Moja córka Ma dwa miesiące i 10 dni, jesteśmy po pierwszej szczepionce. Moim zdaniem na szczepionka brzydko wygląda, ma strupka, body malutkiej są brudne w kolorze ropy pomieszanej z krwią. Moje pytanie brzmi, czy to tak ma być. Pozdrawiam, Anna

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane dolegliwości mogą wskazywać na występowanie zakażenia w obrębie miejsca podania szczepionki. Proszę udać się z dzieckiem do specjalisty pediatry, który wdroży odpowiednie postępowanie.