Rozejście mostka i operacja bypass

Witam! Mój mąż jest po operacji bypass ( 08.10.2013). W listopadzie ubieglego roku stwierdzono rozejście mostka. Do dnia dzisiejszego nie mogę doprosić się o ponowne zszycie. Stanowi to znaczny dyskomfort dla mojego męża. Czy i jak dlugo można czekać na ponowną operację? Jak przekonać pana profesora, że ta operacja jest konieczna? Od trzech miesięcy slyszę, że jeszcze trochę musi wytrzymać na lekach przeciwbólowych i pomyślimy. Bardzo proszę o radę co mogę w takiej sytuacji zrobić?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, decyzja o ponownym zeszyciu mostka zależy od wielu czynników, w tym przyczyny rozejścia, stanu klinicznego i dolegliwości. Wymuszenie wcześniejszego zamknięcia może spowodować powikłania i nawrót dolegliwości. W razie wątpliwości sugeruję konsultację z innym kardiochirurgiem.