Dźwiganie po operacjach serca

Dzien dobry. Mam na imie Joanna mam 28 lat. Jestem po dwuch operacjach serca pierwsza mialam w 2011r.(wymiana zastawek aortalnych na biologiczna) miesiac temu mialam druga operacje (wymiana na mechaniczna). Moje pytanie dotyczy rozcietego mostka poniewaz mam dwujke malych dzieci ( 3 latka i 10m.) jestem z nimi caly czas sama (maz pracuje) i chcac niechcac musze je podnosic chodz lekarze mowili ze przez 4 m. nie moge dzwigac nic ciezkiego. Jakie moga byc konsekwecje dzwigania? Z gory dziekuje.

Lek. Tomasz Budlewski

proponuję zastanowic się nad jakąś pomocą dla Pani wzgledem opieki nad dzieckiem, może dojsc do rozejscia szwow, niepełnego/nieprawidłowego gojenia się / proszę koniecznie udac sie do lekarza kardiochirurga.