Co oznacza wynik badania echa serca 47-latka?

witam serdecznie w badaniu echo serca wyszło że mam umiarkowanom niedomykalność zastawki aortalnej i łagodnom zastawki mitralnej pracuję fizycznie dzwigam ,odczuwam ból pod mostkiem i z lewej strony serca .Mam pytanie czy te bóle moga byc spowodowane przez niedomykalność wyniku dzwigania i czy dzwiganie może spowodować pogłbienie wady czyli niedomykalnośći bardzo serdecznie proszę o odpowiedz

Nie, tak małe upośledzenie funkcji zastawek nie powinno dawać żadnych dolegliwości. Ale tez nie mogę tego wykluczyć na 100%. Najlepiej byloby zrobić EKG czy nie ma niedokrwienia ms. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.