Niedomykalność aortalna i wyniki badania echa serca

Witam. Mam 37 lat właśnie stwierdzono niedomykalność aortalną DWUPŁATKOWOŚĆ ZASTAWKI AORTALNEJ.OTO WYNIK ECHA;LEWA KOMORA ROZKURCZ;5,6: PRAWA KOMORA 2,6: PRZEGRODA KOMOROWA;1,3 / lewy przedsionek3,5, aorta3,8 ef 64%,zastawka mitralna; , ZASTAWKAAORTALNA; / ;ZASTAWKA TRÓJDZIELNA JAMY SERCA NIEPOSZERZONE KURCZLIWOŚC SCIAN W NORMIE.U PODSTAWY PRAWEGO PŁATKA ZASTAWKI AORTALNEJ OD STRONY AORTY NIEWIELKA DOBRZE WYSYCONA ZMIANA ZWAPNIENIE ,Z NIEZNACZNYM OGRANICZENIEM RUCHOWOŚCI PŁATKÓW GRADIEN

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany wynik ECHO powinien ocenić specjalista kardiolog w oparciu o szczegółowe dane kliniczne.