Rozpoczęcie stosowania tabletek antykoncepcyjnych w dniu plamienia zamiast okresu

Po pół roku przerwy w przyjmowaniu tabletek. Ostatnio wzięłam pierwszą tabletkę blistra (28 tabl. Vibin) w momencie gdy zaczęłam plamić (w poniedziałek 18.08), jednak to nie było krwawienie, stąd myślę, że wzięłam ją za wcześnie. Kontynuowałam branie tabletek, wzięłam już 5. Plamienie ustało, a krwawienie nie wystąpiło. Kiedy powinnam dostać miesiączkę? Może ona wystąpić w najbliższym czasie, czy będzie to dopiero krwawienie z odstawienia po przyjęciu 21 tabletek? Czy jestem chroniona?

Witam. Kolejne krwawienie wystąpi prawdopodobnie dopiero w tzw. Tygodniu przerwy. Pełna ochrona antykoncepcyjna nastąpi tydzień od przyjęcia pierwszej tabletki.