Rozstanie z dziewczyną i stwierdzenie schizofrenii

Mój kolega ma 15 lat.Jakiś rok do tyłu zerwała z nim dziewczyna.Okropnie to przeżywał.Nie wychodził 2 tyg z pokoju,ciągle płakał,walił w ściany,nie chodził do szkoly,wtedy nie zaliczył klasy,ma problemy z sercem.Przez nią chciał się zabić.Wtedy trafił do psychiatryka.Uznano schizofrenie jakąś na p. On nie powiedział tego psychiatrze,że to przez dziewczyne,bo obok niego była jego mama.Teraz boi się stałego związku.Według mnie to może być po prostu depresja...Pomóżcie proszę...

Dzień dobry,

Obojętnie na co choruje kolega, zrozumiałe jest że boi się teraz stałego związku.
Ale też - obojętnie jaka to choroba, jak najbardziej warto przełamywać swój lęk i zawierać kolejne związki.