Ruszanie i kruszenie się zębów

mam problemy z zębami częściowo mam protezkę górną i dolną od jakiegoś czasu minimalnie ruszają się niektóre zęby i coraz częściej się łamią praktycznie zostaje korzeń

Renata GrzechociĹska

Witam.
Konieczna jest wizyta u stomatologa, który oceni stan uzębienia.
Pozdrawiam

Witam,
Prawdopodobnie Pani zęby były już wielokrotnie naprawiane i nie wytrzymują sił działających na nie w jamie ustnej. Braki zębów i proteza też może mieć z tym związek. Nawet jeśli łamią się przy samym dziąśle i stnieje możliwość rekonstrukcji takiego zęba. Korzeń leczy się kanałowo i montuje się do niego sztuczny ząb, który wygląda i funkcjonuje prawie jak własny. Warto tez pomyśleć o protezie, bo byc może ona jest już zużyta albo nieprawidłowo zaprojektowana i dlatego zęby się przeciążają i łamią.
Warto odwiedzić dobrego dentystę protetyka i z nim omówić Pani problem.
Pozdrawiam,
Joanna Rąpała