Rytm podstawowy fal alfa o czest.9,3 Hz i amplitudzie 13,8 µV w odprowadzeniach ciemieniowo-potylicznych

EEG W zapisie dominuje rytm podstawowy fal alfa o czest.9,3 Hz i amplitudzie 13,8 µV w odprowadzeniach ciemieniowo-potylicznych z nakładajacym sie rytmem szybki betha o czest. 15,1 Hz i amplitudzie 7,3 µV. Na tym tle zarejestrowano fale ostre o czest.34,7-45,1Hz i ampl. 32,9-37,8 mV zlokalizowane w prawej okolicy czołowo-skroniowej w czasie i po zakonczeniu FS RZ-zachowana Orzeczenie: zapis z cechami podraznienia. pozdrawiam

Witam! Wynik badania EEG w każdym przypadku należy interpretować w połączeniu z badaniem klinicznym pacjenta. Zdarza się bowiem, że całkowicie zdrowe osoby mają nieprawidłowy wynik EEG i na odwrót - prawidłowemu EEG mogą towarzyszyć deficyty neurologiczne. Opisany wynik badania nie jest prawidłowy i może towarzyszyć między innymi napadom padaczki. Proszę skonsultować go ze specjalistą neurologii, który będzie miał możliwość przeprowadzenia bezpośredniego badania.