Wynik EEG z dominującym zapisem rytmu podstawowego

W zapisie dominuje rytm podstawowy Fal alfa o częstotliwości 9,1 Hz i amplitudzie 30.3 uV w odprowadzeniach ciemieniowo-potylitycznych z nakladającym się rytmem szybkim betha o częstotliwości 18,1 Hz i amplitudzie 16,1 uV. Na tym tle zarejestrowano fale ostre o częstotliwości 29,9-30.1 Hz i amplitudzie 39,9-4,1 mV zlokalizowane w prawej okolicy czołowo-skroniowej podczas trwania FS. Rz-zachowana. Orzeczenie-zapis z cechami podrażenia. To wynik EEG mojego chłopaka,co on oznacza to coś groznego?

Lek. Tomasz Budlewski

Interpretacja wyniku badania EEG wymaga bezpośredniego badania oraz występujących objawach. Proponuję udać się do lekarza neurologa, po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.

Aleksander Ropielewski

Nie można interpretować zapisu EEG bez porównania ze stanem klinicznym i badaniem neurologicznym.