Nieregularny rytm alfa w odprowadzeniach ciemieniowo-potylicznych
Witam mógł bym prosic o inteprtacje tego wyniku EEG Czynosc podstawowa zachowana W zapisie rejestruje sie nieregularny rytm alfa o czestosci 9-11 Hz i amplitudzie 30-35mikroV w odprowadzeniach ciemieniowo-potylicznych oraz szybka i niskonapieciowa czynnosc Beta w odprowadzeniach czołowych Rz-obecna W zapisie rejestruje sie uogólnione wyładowania seri fal theta o częstosci 5-6 Hz i amplitudzie 50-60mikroV Fs i Hv nasila zmiany chce zaznaczyc miałem robione Tk i MRI i wszytko wyszło dobrze

MĘŻCZYZNA, 29 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania
Witam! Po pierwsze proszę pamiętać, że wynik badania EEG należy interpretować wraz z całością danych o pacjencie, takich jak: wiek, główne dolegliwości, choroby współistniejące czy przyjmowane leki. Jeśli badanie EEG jest wykonywane po raz kolejny, to ważne jest też porównanie go do badań poprzednich. Nieprawidłowy zapis EEG nie musi bowiem świadczyć o występowaniu istotnej patologii. Zdarza się, że część osób, które nie mają problemów neurologicznych ma nieprawidłowy zapis EEG i odwrotnie. Proszę zatem skonsultować się z lekarzem, który zlecił wykonanie badania.