Nieregularny rytm fal alfa w badaniu EEG

Dzień dobry. Na początku chciałabym powiedzieć, że bardzo miło z państwa strony iż zechcieli państwo pomoc w wyjaśnieniu tych wszystkich badań itp. Ja zwracam się z badaniem eeg: zapis spoczynkowy średnionapieciowy,w odprowadzeniach tylnoskroniowych centralno-ciemieniowych i potylicznych wystepuje nieregularny rytm fal alfa 10-11/s o mamplitudzie do 25uv w przednich odprowadzeniach dominuje niskonapieciowa czynnosc beta 14-20/s.na tym tle w odprowadzeniach czołowych i przednioskronoiwych rejestrujesie serie niskonapieciowych fal theta 5-7/s. rz-obecna fs i hw-bez istotnego wpływu na zapis zapis o niewielkich zmianach w odprowadzeniach czołowych i przednioskroniowych pod postacią fal theta. Dziękuję z góry.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Przytoczony przez Panią opis badania EEG wydaje się być na pograniczu normy, zarejestrowane nieprawidłowości są bardzo nieduże i nie wydają się być niepokojące. Jednak aby jak najlepiej zinterpretować zapis EEG ważne jest wiedza na temat danych klinicznych pacjenta, takich jak wiek, główne dolegliwości, powód wykonywania EEG, przyjmowane leki. Zdarza się, że pacjenci, którzy nie mają problemów neurologicznych i nie chorują na padaczkę mają nieprawidłowy zapis EEG i odwrotnie, niektórzy pacjenci cierpiący na padaczkę mogą mieć prawidłowy zapis EEG, jeśli wykonywany on jest w momencie gdy nie występuje napad padaczkowy. Nie podaje się także leków, aby poprawić zapis EEG, tylko w momencie gdy u pacjenta występują napady padaczkowe. Jeśli u Pani nie występują napady padaczkowe, to przytoczony przez Panią zapis EEG nie jest wskazaniem do włączania leczenia przeciwpadaczkowego.