Zapytaj lekarza

1 , 0 1 0 , 3 5 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznacza zapis EEG z dobrze zorganizowaną przestrzennie czynnością podstawową w postaci obecności średnionapięciowej czynności alfa?

Witam chciałabym się dowiedzieć co oznacza wynik eeg :zapis EEG z dobrze zorganizowana przestrzenie czynnościa podstawowa w postaci obecności srednionapieciowej czynności alfa 8-12c/s najlepiej obserwowanej w okolicy potylicznej oraz niskonapieciowej czynności beta 15-30c/s obserwowanej najlepiej w okolicy czołowej. W odprowadzaniach skroniowych po lewej obserwuje się kilkakrotnie nieregularne, wysokonapieciowe wyładowania zespołów fal wolnych theta 5-7c/s. Rz-obecna, HV wywołuje nasilenie
KOBIETA, 34 LAT 11 miesięcy temu

Agresja u dzieci autystycznych

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o agresji u dzieci autystycznych.

Badanie EEG interpretuje się zawsze ale to zawsze w kontekście objawów klinicznych występujących u pacjenta.
Najczęściej jest wykonywane podczas diagnostyki padaczki. Nieprawidłowy zapis EEG występuje u niewielkiego procenta zdrowych osób i nie świadczy o padaczce. Tak jak może wystąpić prawidłowy zapis EEG u pacjenta, u którego występują typowe napady padaczki .
Padaczka jest chorobą rozpoznawaną w oparciu o objawy kliniczne, a badanie EEG jest jedynie badaniem dodatkowym.

Specjalista w dziedzinie neurologii.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety