Ryzyko zarażenia HIV a stosunki bez zabezpieczenia

kocham sie z moim facete bez prezerwatywy ale nigdy nie dochodzi on do konca, jak juz to nie we mnie tylko poza mna. o mnie nie, nie ma mowy abym byla zarazona wirusem hiv poniewaz robilam z nim to pierwszy raz ale on to robil juz z inna... czy jest mozliwe ze moglby mnie zarazic gdyby byl on chory?

Stastyczne prawdopodobieństwo serokonwersji, czyli bycia HIV pozytywnym jest dużo mniejsze od ryzyka zarażenia się innymi chorobami przenoszonymi drogą płciową.
Do groźnych zaliczamy wirusy zapalenia wątroby, o to znacznie łatwiej, a są to groźne schorzenia.
Inne jeszcze są kłopotliwe, jak grzybice, chlamydia i inne.
W takich sytuacjach stosowanie prezerwatywy powinno być standardem, wyjątkiem jest chęć prokreacji.
Innym zagadnieniem jest ciąża.
Tzw. stosunek przerywany doprowadza do ciąży w jakimś czasie, nikt nie jest opanowany na 100%, preejakulat posiada plemniki, a natura lubi płatać figle.
Pozdrawiam. JW