Sapanie u 6-miesięcznego dziecka a astma

mam 6 miesieczna corke ktora ma jakies dziwne sapki przeszla 8 dniowe leczenie szpitalne na oskrzela po 3 tygodniach zaczyna znowu sapac jak zdiagnozowac czy to astma

Witam. W przypadku astmy objawy kliniczne zazwyczaj nie towarzyszą dziecku stale i objawiają się np. napadowym kaszlem. Opisane przez Panią dolegliwości mogą towarzyszyć infekcji górnych dróg oddechowych, skrzywieniu przegrody nosa czy niewydolności serca (tutaj typowe jest męczenie się i sapanie podczas spożywania posiłku). Sugeruję wizytę u pediatry który przeprowadzi bezpośrednie badanie.