Schemat ćwiczeń fizycznych sprzyjających odchudzaniu

Dzień dobry!Chciałabym się zwrócić o pomoc do państwa i zadać pare pytań. Z racji tego że do wakacji pozostały 2 miesiące stwierdziłam iż to jest już ostatni dzwonek by się za siebie wziąć Mam ułożoną dietę przez dietetyka i schudłam już 5kg Moje pytanie brzmi: Jak, co i jak często powinnam ćwiczyć żeby efekty były widoczne w dość krótkim czasie i żeby ćwiczenia pozwoliły mi na utratę wagi. Bardzo zależy mi na utracie cm w udach i łydkach, z brzuchem nie mam najmniejszych problemów. Dziękuję!

Witam serdecznie,

Pytanie to powinna Pani zadać swojemu dietetykowi. Ja nie posiadam żadnych informacji na temat Pani stylu życia, kaloryczności diety, możliwości i predyspozycji do ćwiczeń oraz nie wspomina Pani nic na temat swojej obecnej wagi, która często stanowi pewne ograniczenia co do treningów. Ważne aby aktywność była systematyczna i sprawiała Pani przyjemność. Najlepiej ćwiczyć od 3do 5 razy w tygodniu. Nie można się przemęczać ponieważ mięśnie potrzebują czasu na odpoczynek, regenerację. Może Pani skorzystać z pomocy trenera fitness, siłowni lub ćwiczyć w domu. W Internecie znajdzie Pani bardzo wiele zestawów treningowych. Musi Pani dostosować je do własnych możliwości. Powinna Pani zwracać uwagę na prawidłową technikę ćwiczeń aby nie obciążać stawów czy odcinka krzyżowo-lędźwiowego. Osobiście mogę polecić zestawy: Mel B, FitnessBlender, Odchudzanie bez kitów, Be Fit Woman, Fitappy, XHitDaily, Tiffany Rothe. Przy ćwiczeniach dieta powinna być odpowiednio skorygowana ponieważ wzrośnie Pani dzienne zapotrzebowanie energetyczne.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk