Senność, kłopoty z koncentracją i zimne dłonie

Witam! Mam 16 lat. Od II klasy gimnazjum codziennie po szkole chodziłam spać. Przeczytałam, że to może być anemia, ale nie miałam innych objawów, więc nie poszlam do lekarze. Jestem teraz w III klase, moje objawy to m.in. dalej ciągła senność, jestem strasznie śpiąca, zauważylam, że jak o czymś opowiadam, to często zapominam, o czym mówiłam, nie potrafię się skoncentrować, mam zimne dlonie i stopy, gdy ćwiczę lub biegam często jestem zmeczona, a podczas biegania, po kilku sekundach kłuje mnie coś pod lewą piersią, jeszcze niedawno gdy odchlałam głowę do tyłu lub przodu, w głowie mi się tak kręciło, teraz minęlo. Ale za to często mnie boli głowa (to takie chwilowe). Byłam na morfologii, lecz wyniki są dobre. Nie wiem, czy coś mi dolega, czy to tylko z powodu zimy...
16 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Uważam, że powinnaś zgłosić się do lekarza rodzinnego/pediatry. Lekarz zbierze dokładny wywiad oraz będzie miał możliwość badania i wstępnej oceny. W razie konieczności pokieruje na dodatkowe badania lub do specjalisty. Objawy mogą sugerować problemy z tarczycą, tak więc na pewno warto byłoby oznaczyć TSH.

Pozdrawiam serdecznie