Silne bóle lewej ręki i ból w klatce piersiowej

Witam serdecznie, zwracam się z prośbą o pomoc w diagnozie. mam 35 lat,od kilku miesięcy miewam nieregularne ale coraz częstsze bóle lewej ręki. Są one dość silne (tępy ból z lekkim mrowieniem) od barku do dłoni. Potrafię przewidzieć ten ból gdyż kilka dni przed "atakiem" miewam dość intensywny kujący ból po lewej stronie klatki piersiowej, który unieruchamia a przy zmianie pozycji czuć coś jakby wskoczenie na miejsce.

Marta Mielniczuk

Opisane przez Panią dolegliwości mogą mieć podłoże zarówno somatyczne jak i psychogenne. Ważne jest, w jakich sytuacjach pojawia się ból, czy występuje w sytuacjach stresowych, czy podczas wysiłku fizycznego, czy również w spoczynku. Powinna Pani wybrać się na wizytę do lekarza POZ aby przeprowadzić dokładne badanie i zebrać szczegółowy wywiad.