Skąd u dziecka problem z nawracającym katarem?

Dzień dobry. Prosze o porade w sprawie mojego 4letniego syna. Od roku ma problem z nawracajacym katarem przezroczystymlub żółtym który jest gęsty i długo się utrzymuje. Leczony byl sterydami i lekami antyhistaminowymi, oraz pluczemy regularnie nos sinusrise bo były podejrzenia że to zatoki, alergia lub 3migdał,ktory w badaniu nie byl przerośniety a testy alergicznie robione dwukrotnie w ciągu 2lat pokazały minimalnie uczulenie na roztocza w kolejnym roku już nie miał. Sprawdzajac drożnosc slychac czasami jak mu coś furgocze w środku. Od miesiaca kataru nie ma jak nie chodził do przedszkola ale wieczorami sprawdzając ma jedna dziurke noska przyblokowana i potem jest zmiana i druga jest zatkana a w ciagu dnia jest ok. Co to może być?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna ponowna wizyta u laryngologa i ponowna ocena w badaniu bezpośrednim