Skoki ciśnienia w 6 tygodniu ciąży

witam jestem w 6 tygodniu ciazy moj problem to skoki cisnienia 127/85 puls 120 za chwile mam 120/ 77 puls 85 czy to moze byc od nerwicy jestem w trakcie leczenia psychoterapia.Bardzo boje sie tego pulsu wysokiego .Jakie powinno byc prawidlowe cisnienie .kiedy mam sie martwic .W czerwcu mialam cisnienie sprawdzane holterem i wszystko bylo ok. czy kiedy skoczy mi cisnienie to moge wziac hydroxzizinum 10 czy thlko melise

Witam,
za niebezpieczne skoki ciśnienia uznaje się wartości powyżej 160/100mmHg.
Wartości ponad 140/90mmHg należy leczyć farmakologicznie.
Tętno w pierwszym trymestrze może wzrosnąć do ok. 90-95/minutę i jest to fizjologiczne

pozdrawiam

Pani ciśnienie tętnicze jest jak najbardziej w normie. Okresowe przyspieszenia tętna są normalnością. Prawdopodobnie w trakcie pomiaru denerwuje się pani i skutkiem tego jest nieco przyspieszone tętno. Wszystko jest w porządku.