Czy nagle skoki ciśnienia i pulsu z 98/58 na 114/71 mogą być groźne?

Czy nagle skoki cisnienia i pulsu np 98/58 na 114/71 i puls z 60 na 70 po 5 minutach moga byc grozne? Wszedzie duzo sie mowi o skokach do duzych wartosci, ale co w przypadku gdy ktos przyjmuje leki, ktore obnizyly mu cisnienie i puls, ale skoki pozostaly tylko, ze na mniejszych wartosciach? Szczegolnie noca i nad ranem sie uaktywniaja te skoki i nie pozwalaja zasnac na dluzej. W trakcie snu wystepuje coraz szybszy i glosniejszy wdech i wydech lacznie z chrspaniem, a nastepnie jest nagle wybudzanie. Przed przyjmowanymi lekami skoki byly np takie: godzina 6:30 cisnienie 112/66 i puls 76, a po 5 minutach 115/84 i 91 lub godz 9:30 136/85 i 70 by o 10:30 bylo 153/92 i 82. Prosze o pomoc. Przepisany lek przez lekarza to ACE-I B-bloker w 1 tabletce.

Lek. Tomasz Budlewski

sadze ze być może warto założyc Holter ciśnieniowy i ew ekg aby zobrazować parametry w ciągu doby,