Skuteczne metody na udrożnienie tętnicy szyjnej

Witam. Mam 78 lat i niedrożną prawą tętnicę szyjną. Czy są jakieś skuteczne metody udrożnienia tej tętnicy ? Jeśli tak, to czy wyłącznie przy użyciu leków czy też może także np. poprzez zastosowanie leczenia ziołowego lub laserowego. Pozdrawiam. Józef R.

Zależy jaki jest procent zwężenia tej tętnicy oraz czy wystepują objawy. Z tego co rozumiem były wykonywane badania - angio TK ? czy badanie usg dopller? Jeśli zwężenie jest powyżej 70 % a nie przekroczyło 90% należy rozważyć zabieg chirurgiczny. Przy zwężeniu niezbędne jest również pobieranie statyn.
Poprosić o skierowanie do Poradni Chorób Naczyń