Spadek erekcji poprzez oglądanie pornografii

Witam, mam problem otóz mam dziewczynę, do tego bardzo ładną i zaanagażowana, ale zauważyłem ,że przez pornografie etc moje podniecenie spada. Kiedyś byłem bardzo podniecony samą ciekawością ciała kobiety, teraz nie podnieca mnie to, boję się, ze mój mózg potem będzie chciał jeszcze jakiś bodzców, jak to zatrzymać? Kocham moją dziewczynę, chetnie zrobie wiele zeby poprawić tę jakość seksu :)

Witam,

zachęcałabym do wizyty u seksuologa w celu dokładniejszego omówienia problemu. Na pewno wiele da się zrobić, tylko warto to skonsultować ze specjalistą. W takiej formie porady niestety nie zbyt wiele da się odpowiedzieć. Pozdrawiam

Dzień dobry!

Jest naturalne, że doświadczenia i doznania pierwszych kontaktów seksualnych są szczególne, ponieważ wiążą się z nowością. Nie znaczy to jednak, że kolejne lata współżycia są ("muszą być") mniej przyjemne lub mniej intensywne.
Istotne, w jaki sposób odczuwa Pan obecnie zmiany w tych doznaniach, o jakich przedziałach czasu mówimy, jakie są Państwa wspólne doświadczenia seksualne, jaki jest staż relacji, jak odczuwa Pan obecnie związek i jakość współżycie itp.
Ma Pan także rację, że nadmierny kontakt z pornografią może zmienić próg bodźców potrzebnych do osiągania podniecenia.
Zachęcam do dalszej refleksji, rozmów z partnerką oraz np. lektury książek poradnikowych dotyczących ludzkiej seksualności i psychiki, a także osobistej konsultacji z psychologiem seksuologiem.

Pozdrawiam!

Witam, konieczne byłoby w tym wypadku po pierwsze odstawienie pornografii, która w dużych dawkach może wpłynąć na obniżenie wrażliwości na normalne bodźce seksualne. Po drugie warto udać się do seksuologa aby przedyskutować swoje problemy gdyż wiele czynników może dawać takie objawy a w tak delikatnej sferze lepiej dmuchać na zimne. Pozdrawiam