Spadki poziomu cukru u 28-latka

Byłem niedawno w szpitalu, w którym zasugerowali zrobienie testu OGTT. Pożyczyłem glukometr i pomierzyłem sobie cukier. Na czczo mam w ciągu kolejnych dni: 66, 84, 102. Najwyższa ilość glukozy odnotowana to 127. Średnia z 3 dni-88. Mam też codziennie jeden lub dwa razy spadki glukozy do 47-62, towarzyszą temu objawy drżenia rąk, niepokoju lub nudności. Lek. rodzinny ignoruje moje spadki cukru, ewentualnie coś wspomniał o p. endokrynologicznej lub cukrzycowej ale nie dał skier. Czy to się leczy?

Witam,
W Pana przypadku warto przeprowadzić bardziej szczegółową diagnostykę. Przyczyna spadku glikemii może być tzw. hipoglikemia reaktywna lub np. insulinoma. Wskazane jest diagnostyka w warunkach szpitalnych i m.in. wykonanie próby głodowej oraz przedłuzonego testu OGTT z oceną glikemii i insulinemii.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz