Sploty naczyniówkowe niejednorodnej echogeniczności w okolicy kłębków

Prosze o interpretacje wyniku usg mojego 3 miesięcznego synka.. Sploty naczyniówkowe niejednorodnej echogeniczności w okolicy kłębków. Po stronie lewej nad kłębkiem splotu w okolicy przylegającej do komory widoczne są niewielkie obszary bezechowe, max do 6,38 mm (PVL). W analogicznych obszarach obustronnie widoczne obszary wzmożenia echa okołokomorowego. Wnioski: Lekkie zmiany zejściowe niedotl-niedokrwiennej etiologii z przewagą po stronie lewej.

Lek. Tomasz Budlewski

proszę koniecznie udać się do lekarza neurologa dziecięcego, po badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie.