Sposób wchłonięcia tabletek antykoncepcyjnych

witam, mam głupie pytanie, biorąc tabletkę antykoncepcyjna do ust na chwile sie ona do nich przykleiła ale zaraz po tym zostala połknięta, czy mogła sie częściowo rozpuscić i nie zadziałać czy jest to niemożliwe? są to tabletki madinette koloru różowego wiec pewnie są otoczkowane....

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Nie ma znaczenia w którym odcinku przewodu pokarmowego dojdzie do absorbcji składników aktywnych leku. Działanie jest ogólnoustrojowe. Poza tym w opisanym przypadku najprawdopodobniej całość tabletki trafiła do żołądka.