Sposoby na złagodzenie świerzbu u 15-latki i podejrzenie reakcji alergicznej

witam moja 15-mies.wnuczka ma czerwone krostki praie na calym cialku od kilku tyg. Synowa byla u lekarza [Anglia],ktory stwirdzil,ze to swierzb.Zalecil dezynfekcje wszystkiego co jest w domu,wypisal masc dla wszystkich domownikow.Nic to nie pomoglo,mamy z nimi kontakt i dawno powinnismy juz tez byc zarazeni.Mysle,ze to sprawa alergiczna,ale na testy nie chca dac skierowania.Czy jest jakies lekarstwo ,ktore zlagodziloby swiad do czasu znalezienia polskiego lekarza?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji proszę udać się z dzieckiem na wizytę kontrolną do lekarza prowadzącego. Trudno zalecać terapię nie mając możliwości zbadania dziecka oraz oceny wyników badań dodatkowych.