Spożywanie gotowego musli w ciąży

Dzień dobry, Uprzejmie prosiłabym o wskazanie czy w ciąży można bezpiecznie spożywać gotowe muesli z dodatkiem suszonych i liofilizowanych owoców oraz z dodatkiem orzechów? Spotkałam się z opinią jakoby spożywanie w ciąży gotowych mieszanek muesli było zabronione z uwagi na brak uprzedniego poddawania ich "obróbce". Czy jednak taki zakaz może mieć jakiekolwiek uzasadnienie? Czy spożywając gotową mieszankę muesli zawierającą owoce/bakalie istnieje ryzyko zarażenia się czymkolwiek?

Lek. Tomasz Budlewski

Nie sądzę żeby było jakieś zagrożenie. najlepiej tego rodzaju musli spożywać z owocami polskiego pochodzenia.