Jakie owoce mogę spożywać przy diecie niskocukrowej?

Jestem w ciąży. Lekarz zalecił mi dietę niskocukrową. Czy powinnam wykluczyć wszystkie owoce? Czy jest coś szczególnie ważnego co powinnam włączyć do swojej diety?

Witam Panią, najwięcej węglowodanów zawierają winogrona, banany, owoce z puszki, śliwki oraz owoce suszone, mniej maliny, mandarynki, jabłka, pomarańcze, brzoskwinie, gruszki,kiwi, porzeczka, wiśnie. Natomiast najmniej cukru zawierają: grejpfrut, arbuz oraz truskawki. Powinna Pani spożywać dwie do trzech porcji owoców w ciągu dnia. Proszę zwrócić uwagę także na soki, gdyż dodawany jest do nich cukier. Z soków owocowych należy wybierać soki naturalne bez dodatku cukru.
Powinna Pani także zwrócić uwagę na zawartość węglowodanów w warzywach. Najmniej zawierają: sałata, ogórek, szpinak, kapusta pekińska, cukinia, seler naciowy, pomidor, szparagi, szczypiorek, rzodkiewki, papryka zielona, kalafior, brokuły, boćwina, por.

Pozdrawiam
Monika Biziel
biziel.dobrydietetyk.pl