Sprawdzanie temperatury ciała termometrem elektronicznym

Dlaczego lekarze używają elektronicznych termometrów skoro one nigdy nie działają? Jak urodziłam dziecko zakupiłam sobie 4 termometry elektroniczne jeden profesjonalny za kilkaset zł. Dziś ich nie używam bo rtęciowy zawsze pokazuje mi zupełnie inną prawdę.To samo było jak w szpitalach byłam-rtęć zawsze prawdę daleką od elektroniki wskazywała. Ostatnio idę do lekarza mówię że od 3mies. mam 37,5 Ten wyjmuje elektroniczny mierzy a tam34,5 i mówi:gdzie tam stan podgorączkowy.Sprawdzam37,5DLACZEGO?

Ważne jest miejsce pomiaru. Rtęciowych termometrem w zasadzie powinno mierzyć się temperaturę w odbycie. Elektroniczne są dokładne jeśli mierzą temperaturę w oparciu o pomiar na błonie bębenkowej ucha. Jeśli mierzy się w innych miejscach może dochodzić do nieporozumień. Prawidłowa temperatura to ok 37 st pod pachą. Może zdarzać się, że temperatura jest niższa i zwykle nie ma to znaczenia. Stany podgorączkowy do 37,5 może tez występować u osoby zdrowej. Jeśli jednak stanom podgorączkowym towarzysza inne dolegliwości lub odchylenia w badaniach laboratoryjnych wtedy trzeba diagnozować chorobę.