Stan po dwóch operacjach kręgosłupa

2 operacje kregoslupa l4 l5 usuniecie tylnych wyrostkow kolczastych kregow . Poszerzony maksymalnie do 2 cm wymiar przedni-tylny worka oponowego na tylnych poziomach . Na poziomie L5 i S1 pomiedzy wiezadlem podluznym tylnym i workiem oponowym obecne sa tkanki tluszczowo-wlokniste o wym. przednio -tylnym do 1cm .Na poziomie L4/5 obecne sa zwapnienia po prawej stronie krazka m/k resztkowa szerokopodstawna tylna wypuklina krazka m/k, pecherzyk gazu o wym.4-5mm posrodkowo przy wypuklinie. st. bolu

Witam serdecznie. Niestety nie zostało zadane pytanie, więc mogę tylko powiedzieć iż stan taki wymaga konsultacji neurochirurgicznej.