Stan podgorączkowy a możliwość ospy

od dwoch dni pojawil sie stan podgoraczkowy, na plecach wyszły czerwone chrostki nie sa wypelnione niczym. Na lewej rece takze mam z 3. Jedna jak sie dotknie zaczyna swedzic. Czy to ospa ? Mam 19 lat. Dodam jeszcze ze gdy mocno spojrze w gore zaczyna mnie bolec glowa.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety w ramach porady internetowej nie mam możliwości ocenić opisanych zmian, co wyklucza możliwość potwierdzenia lub też wykluczenia ospy. Proszę zatem skonsultować się z lekarzem POZ, który oceni zmiany i wdroży właściwe postępowanie.

konieczne jest badanie lekarskie w celu ustalenia diagnozy, opisane objawy mogą wystepować w przebiegu ospy ale też innych chorób. Pozdrawiam