Stan podgorączkowy u męża a planowanie ciąży

Witam, Mąż załapał jakiegoś wirusa i dostał gorączki 39 C, utrzymującą się ok. 24 godzin. W kolejnym dniu utrzymywał się stan podgorączkowy, ok. 37,7 C. Staramy się o dziecko i właśnie wypadają dni płodne. Czy ze względu na ten stan podgorączkowy i wirusa, powinniśmy odłożyć starania na jakieś trzy cykle? Czy gorączka mogłoby negatywnie wpłynąć na zdrowie ewentualnie poczętego Dziecka?

Renata GrzechociĹska

Witam.
Proponuję odczekać do następnego cyklu. Infekcja może przenieść się na Panią a wówczas jest to niekorzystny czynnik.
Pozdrawiam