Wpływ przeziębienia na szanse na zajście w ciążę

Witam! Od paru miesięcy staramy się z mężem o dziecko. Niestety od jakiegoś czasu dopadają nas przeziębienia. Wzajemnie się zarażamy. Mąż właśnie wyleczył przeziębienie, teraz zaraził mnie. Od paru dni leczę katar i ból gardła, nie kaszlę i nie mam gorączki. Leczę się biorąc Gripex, Hot Activ, Ibuprom zatoki, jem tabletki na gardło - Herbitusin, czuję poprawę, ale nie jestem jeszcze w pełni wyleczona. Testy owulacyjne wskazują, że od jutra zaczną się najlepsze dni by zacząć starania o dziecko. Dopadły mnie jednak wątpliwości, czy przeziębienie i leki jakie zażywam mogą mieć negatywny wpływ na jajeczko, a po ewentualnym zapłodnieniu na zdrowie dziecka? To samo tyczy się męża - czy jego przebyte przeziębienia mają wpływ na jakość nasienia? Z drugiej strony nie chcę, by kolejny cykl poszedł na straty. Wcześniej zdarzało się, że przez przeziębienie odpuszczaliśmy z mężem starania. Czy powinnam starać się o potomka w tym cyklu, czy odczekać do następnego? Sama nie wiem, być może jestem przewrażliwiona, jednak nie chciałabym zaszkodzić ewentualnie poczętemu w tym cyklu dziecku. Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam!

Witam serdecznie!

Przyjmowany przez Panią preparat na przeziębienie jest przeciwwskazany w czasie ciąży. Z tego względu, jeżeli zależy Pani na podjęciu prób poczęcia jeszcze w tym miesiącu, powinna Pani odstawić tenże lek. Ze względu na przewlekające się infekcje wydaje się, iż powinni Państwo udać się do lekarza rodzinnego, który zaordynuje Państwu najwłaściwsze i najskuteczniejsze leczenie. Należy bowiem pamiętać, iż plemniki dojrzewają około 3 miesiące. Wszelkie infekcje i stosowane leczenie w tym czasie ma wpływ na jakość nasienia. Osobiście uważam, że lepiej by było wstrzymać się z próbami poczęcia i zadbać pierw o swoje zdrowie.

Pozdrawiam