Tussicom a poziom homocysteiny

Proszę o odpowiedź na następujące pytania: 1)czy acetylocysteina zawarta w leku Tussicom 600 może wpływać na poziom homocysteiny w badanej krwi, i czy podwyższony poziom grup tolowych z leku może być groźny dla organizmu tak jak w przypadku homocysteiny? 2) jaki jest sens oznaczania homocysteiny u osób ze zdiagnozowaną niedoczynnością tarczycy? Od dłuższego czasu przyjmuję Tussicom 600 na mukowiscydozę i podczas ostatnich badań wyszła mi znacznie podwyższona homocysteina. Zastanawiam się czy to nie ma związku właśnie z przyjmowaniem leku Tussicom. A może jednak bardziej jest to związane z kwestią niedoczynności tarczycy? Sama nie wiem już co mam o tym wszystkim myśleć. Tych chorób zrobiło się trochę za dużo... Będę wdzięczna za wyjaśnienie moich wątpliwości. Pozdrawiam serdecznie - Urszula T. :)

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Przyjmowanie leku Tussicom nie wpływa na poziom homocysteiny. Proszę udać się na wizytę kontrolną do lekarza prowadzącego w celu wyjaśnienia wszelkich wątpliwości.