Stosowanie antybiotyku a transfer IVF

Jestem przed zabiegiem in vitro ( 2 podejście) dzień transferu zarodka przypadnie na ostatni dzień kuracji antybiotykiem Klimicin. Mam gronkowca (częste anginy) i wolałam się z nim rozprawić przed zabiegiem. Zastanawiam się jednak czy nie powinnam odczekać 1 miesiąc po antybiotyku i dopiero wtedy zrobić 2 transfer. Nie chcę ryzykować, ale też nie wiem jakie ryzyko mogłoby z takiej sytuacji wynikać. Zdania o tym leku a ciąży są podzielone.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę konieczne skontaktować się z lekarzem ginekologiem wykonującym transfer.