Stosowanie Euthyroxu przy niedoczynności tarczycy

Od 6 lat mam stwierdzona niedoczynność tarczycy. Wyniki tsh wahają się od 5 do 5.4. Przez pierwszy rok brałam euthyrox 25, czułam się coraz gorzej, włosy zamiast się poprawiać zaczęły strasznie wypadac, skóra stała się strasznie sucha. Wyniki były w tym czasie w normie, ale czułam się coraz gorzej. Pani doktor, stwierdziła, ze mogę przestać brać tabletki i zobaczę wtedy czy coś się zmieni. Wracałam do normy jakieś pół roku. Czy mogę brać teraz profilaktycznie np. kelp lub inny suplement z jodem?

Witam. Może Pani profilaktycznie przyjmować preparaty zawierające jod, nie należy jednak rezygnować z okresowej kontroli poziomu TSH.