Stosowanie Flumyconu we wczesnej ciąży

witam mialam problemy z candida i lekarz przepisal mi flumycon. 6 maja mialam okres,a 19 owulacje ( monitorowalam), 30 maja robilam test ciazowy i wyszedl negatywny wiec lekarz powiedzial ze moge kontynuowac flumycon w dawkach po 200g co drugi dzien. 4 czerwca zrobilam test i wyszedl pozytywny, teraz sie boję że te leki mogly zaszkodzic, czy jesli w takiej wczesnej ciazy bralam flumycon to czy jak by plod sie uszkodzil to bym poronila?czy jest ryzyko ze przez to urodze chore/uszkodzone dziecko?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie można wykluczyć takiego ryzyka. Odpowiedź na to pytanie można uzyskać po badaniu usg.