Strasznie łysieję w wieku 18 lat!

Mam 18 lat i strasznie łysieję. Od roku już wypadają mi włosy. Byłem u lekarza, przepisał mi jakieś leki do wcierania w skórę głowy. Nic nie pomogło. Używałem Vichy dercos, chwilowo jakby ustało, ale wróciło. Każdego dnia mogę sobie je wyciągać co chwilę. Jestem już załamany, nie mam pojęcia, co robić, a mam dopiero 18 lat.

Lek. Izabela Brym

Witam.

Niestety przedstawił Pan zbyt mało informacji, abym mogła udzielić wyczerpującej odpowiedzi na Pana pytanie. Przyczyn wypadania włosów jest bardzo wiele. U mężczyzn stan ten najczęściej związany jest z obciążeniem genetycznym. Jeśli Pana ojciec wyłysiał w młodym wieku, niestety, najprawdopodboniej czeka to również Pana. Jeśli tak nie było - musi Pan udać się do lekarza - najlepiej dermatologa, który wykluczy przyczyny skórne oraz internisy. Internista powinien sprawdzić, czy nie ma Pan niedokrwistości lub problemów z tarczycą. Łysienie mogą powodować również niektóre substancje przyjmowane przez młodych, intensywnie trenujących ludzi. Jeśli Pan takie substancje przyjmuje - mogą one być odpowiedzialne za Pańskie problemy.