Struktury mózgowe symetryczne, bez zmian ogniskowych
Witam. Bardzo proszę o interpretację wyników usg przezciemiączkowego: Struktury mózgowe symetryczne, bez zmian ogniskowych. Układ komorowy: rogi przednie komór bocznych minimalnie zaokrąglone, grubości po 5,7 mm. Sploty naczyniaste symetryczne. W prawym widać dwie torbieliki i w lewym jedna, największa w prawym 3mm. Przestrzeń podtwardówkowa nieposzerzona. Szczelina międzypółkulowa nieznacznie poszerzona, grubości 3,9 mm.

MĘŻCZYZNA, 32 LAT ponad rok temu
Profilaktyka udaru mózgu
Udar mózgu, inaczej wylew, jest zespołem objawów klinicznych, które wiążą się z nagłym wystąpieniem zaburzenia czynności mózgu. Utrzymuje się on dłużej niż dobę, a u podłoża nie leży inna przyczyna niż naczyniowa. Profilaktyka udaru mózgu w bardzo dużym stopniu pomaga zapobiec jego wystąpieniu.
Witam. Torbiele pajęczynówki to łagodne uwypuklenia się zbiorników płynu mózgowo-rdzeniowego, nie są zjawiskiem groźnym i najczęściej cofają się w miarę rozwoju dziecka. Jeśli chodzi zaś o poszerzenie przestrzeni międzypółkulowej to nie jest ono duże i przezde wszystkim należy zweryfikować czy wpływa w jakikolwiek sposób na rozwój dziecka. Konieczna jest bezpośrednia ocena neurologa dziecięcego.
Rozumiem,że badanie zostało zalecone u dziecka z jakiegoś konkretnego powodu.
Sugerując się wynikiem badania usg nie ma podstaw do wielkiego niepokoju.
Małe torbielki wchłaniają sie i nie dają nastepstw.
Ale nie wyklucza to to,iż mogą być jakieś nieprawidłowości w badaniu klinicznym -neurologicznym dotyczące neurorozwoju dziecka.
Całość oceny należy do specjalisty.
Pozdrawiam ciepło
badanie wymaga kontroli, nie powinno to rzutować na rozwój dziecka, nie podaje Pani jakie są objawy u dziecka i z jakiego powodu było wykonane badanie