Swędząca wysypka po dawkowaniu Omsalu 0,4 mg

od kwietnia urolog zwiekszyl mi dawkowanie do 2 tabletek omsalu0,4mg na dobę. od kilku dni dostałem wysypki silnie swędzoncej. mieszkam na wsi daleko od lekarza. przed kwietniem bralem 1 tabletkę na dodę od przeszło 2 lat. mam 72 lata. Proszę o poradę.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę odstawić preparat i koniecznie udać się do lekarza zlecającego powyższe leczenie.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, Szanowny Panie, prawdopodobnie przyczyną alergii nie jest stosowany lek, gdyż zażywa go Pan od dawna. konieczna jest wizyta u lekarza rodzinnego, który po dokładnym zebraniu wywiadu i zbadaniu Pana wskaże dalsze postępowanie. pozdrawiam.