Swędzenie skóry u dorosłej kobiety

Witam.Babcia odczuwa swędzenie pleców, rąk i uszu.Skóra jest zupełnie czysta, bez krostek i kaszki podskórnej.Nie zmieniała środków czystości i nie wychodzi z domu, więc nie mogła się niczym zarazić. Od dawna przyjmuje te same leki. Na początku myślałam, że to może po mandarynkach, więc wyeliminowałam je z diety babci. Dodatkowo babcia zażywa wapno z kwercetyną, Flonidan oraz Pudroderm. Objawy nie ustępują poza ulgą po Pudrodermie. Jest chora na serce,więc nieprzespane noce bardzo ją osłabiają.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli świąd nie ustępuje po lekach antyhistaminowych wskazane jest wykonanie podstawowych badań, w tym poziomu bilirubiny. Hiperbilirubinemia jest bowiem jedną z przyczyn świądu skóry.