Świąd i guzki w obrębie skóry a odpowiednia terapia

Witam. od około 4 miesięcy zmagam się ze świądem skóry na całym ciele. W tym momencie już jest to okropnie piekące a w szczególności na rękach i stopach, ponieważ tam jestem w stanie drapać się aż do krwi. Towarzyszą temu od wewnętrznych stron dłoni i stóp drobne gózki, które okropnie swędzą i łatwo się "rozdzierają". Po wizycie u 2 dermatologów, zalecane leczenie nie daje skutków. Co to może być?

Aleksander Ropielewski

Niestety diagnostyka dolegliwości dermatologicznych bez możliwości wzrokowej oceny zmiany jest praktycznie nie możliwa. Jedyne co mogę doradzić to kontakt z innym dermatologiem.