Szanse na zwiększenie wzrostu u 19-latka

Witam mam do Pana Pytanie o Wzrost. mam 19 lat i 165cm wzrostu a juz trace troche nadzieje ze coś urosne. Moi Rodzice nie sa za wysocy a ja chciałbym być wyzszy dlatego bo jestem Bramkarzem w Pilce Nożnej i to jest taka pozycja co pasuje byc wysokim. i dlatego chcialbym sie Pana zapytać co zrobić co jeść zeby Kości Rosły i ogolnie czy jest jakaś szansa ze jeszcze urosne?..

Witam.Ile jeszcze urośniesz nikt nie jest w stanie powiedzieć gdyż jest to sprawa indywidualna.Jeżeli chodzi o odchudzanie to absolutnie nie powinieneś tego robić.Pozdrawiam

Proponuję raczej konsultację psychologiczną, podczas której przepracujesz swoje kompleksy, podniesie samoocenę i pewność siebie. A przede wszystkim zaakceptuje siebie takim, jaki jesteś. Taką konsultację możesz odbyć z psychologiem sportowym przy klubie w którym grasz, bądź też z psychologiem poznawczo-behawioralnym (który zajmuje się sposobami myślenia o sobie samym i otoczeniu). To, że masz 165 cm wzrostu nie wyklucza Cię z bycia fantastycznym bramkarzem - bowiem niedobór wzrostu możesz nadrabiać innymi atutami: szybkością, refleksem, motoryką. Kwestia jest taka, żebyś nie zamykał się jedynie na tym, że "jesteś niski", tylko szukaj czym innym (poza wzrostem) możesz zaskoczyć przeciwnika będąc na bramce. Pozdrawiam